راپ سوئینگ

          خلاصه سفر                      برنامه سفر                      تاریخ اجرا                       گالری             

اگر از اون دسته آدمای دنبال هیجان و آدرنالینی اینجا رو درست اومدی.

برنامه های ما خیلی هم  با آرامش و ریلکسی نیست اینجا ما برنامه های خیلی خفن و هیجانی هم داریم.

یکی از این تور های هیجانی تور راپ سوئینگ میباشد که در دو نقطه برگزار میشود .

نقطه و دره ی اولی در منطقه کول چپ میباشد که تور عادیش رو هم داشتیم و در قسمتیش برنامه سوئینگ رو در دره ای به عمق 118 متر اجرا میکنیم(عکس سمت چپ).

منطقه دوم در دره و تنگه ی هلت (Hald) میباشد که بر بالای دره ای به عمق 200 متر برنامه سوئینگ اجرا میشود .

تمام این برنامه ها با یک گروه فوق حرفه ای که تخصصی و با مدارک و تجربه ی کامل این برنامه ها رو اجرا میکنند همراه میشویم و تمامی وسایل و کارگاه های زده شده توسط خود گروه چندین مرتبه تست شده و بعد از اطمینان کامل در اختیار مهمانان برای پرش قرار خواهد گرفت 

 

راپ سوئینگ

خلاصه برنامه:

مقاصد:

آبشار های کول چپ در مناطق مرزی استان لرستان و خوزستان / دره خزینه زیبا که به گرند کنیون ایران شهرت یافته

خدمات تور:

بیمه مسافرت داخلی

پیمایش به همراه لیدر محلی

مینی بوس توریستی

آموزش قبل از پرش

کمپ شبانه در طبیعت

برنامه جامپ و سوئینگ

برنامه سفر:

ساعت 8 صبح از خرم آباد به منطقه کول چپ حرکت میکنیم . بعد از رسیذن به محل پارکینگ پیاده شده و حدود دو ساعت پیمایش خواهیم داشت . بعد به محل کمپ رسیده و چادر های خودمان را برپا میکنیم . در صورت فراهم بودن شرایط روز اول پرش خواهیم داشت . بعد از پرش ناهار و اقامت شبانه در محل 

روز دوم نیز در محل خواهیم بود تا به نوبت تمامی عزیزانن پرش خود را انجام دهند . عصر بعد از اتمام برنامه به سمت خرم آباد بازمیگردیم .

تاریخ های اجرا برنامه :

تاریخ شروع
قیمت
ظرفیت باقیمانده
کد تور

امکانات

امکانات ارائه شده در این تور توسط شاپوری گشت:

مواردی که شامل نرخ ارائه شده میباشد و تیم شاپوری گشت بر عهده دارد :

مواردی که بر عهده همسفر میباشد:

وسایل مورد نیاز در سفر :

راپ سوئینگ
دره کول چپ

2 روزه

مقاصد:خرم آباد – کول چپ و تنگه هلت

 تاریخ اجرا: پائیز 1403

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

راپ سوئینگ عموما به پرش از نقطه ای ثابت به پایین گفته میشود . و در این پرش به انواع مختلفی میرسیم . 

یکی از این پرش ها که تقریبا میشه گفت راحتریش باشه مثل یک تاب و در ارتفاع حداکثر 65 متری به پایین سقوط میکنید و تاب بازی میکنید.که میشه به راپ سوئینگ پارک نهج البلاغه تهران اشاره کرد .

نوع دیگر راپ سوئینگ به شکل بستن یک کش بزرگ به پاها و پرش از نقطه ای ثابت که عموما از روی پل های بلند به داخل رودخانه اجرا میشود . و همینطور در یکی دوسال اخیر سوئئینگ 240 متری برج میلاد نیز اجرا شده و تجربه ای فوق العاده را رقم زده است .

اما در برنامه ای که از طرف آژانس شاپوری در جهت اجرای ورزش های هیجانی در طبیعت برگزار میشود پرش از ارتفاع های 118 متری و 200 متری در طبیعت و در کنار آب و آبشار ها و رودخانه های خروشان در دو منطقه فوق العاده بکر کول چپ و تنگ هلت میباشد .

اصول این کار بر تاب بازی همراه با سقوط آزاد میباشد . در اجرای این برنامه 4 الی 5 طناب بزرگ و فوق محکم به دوسر یک دره بسته میشود و یک طناب دیگر به مرکز این 5 طناب بسته شده و سر دیگر آن به شخصی که قصد پرش خواهد داشت بسته خواهد شد. تمامی اتصالات به سنگ ها و همینطور به شخص مورد نظر کاملا تست شده و از بهترین کیفیت محصولات میباشد . تیم اجرا کننده این برنامه نیز همانطور که قبلا اشاره شد از بهترین و برجسته ترین تیم ها در رشته ی کوهنوردی  و ورزش های هیجانی میباشند.

هزینه این برنامه شامل تور دوروزه و یک شب اقامت در کمپ میباشد به همراه یک وعده شام و دو وعده ناهار تدارک دیده شده توسط آژانس شاپوری گشت به همراه یک پرش از لوکیشن های کول چپ و تنگه هلد میباشد . اگر چه هرکدام از این دو لوکیشن نرخ و قیمتی جداگانه دارد به دلیل سختی لوکیشن ها و تجهیزات گرانی که برای این برنامه استفاده میشود معمولا نرخ نسبتا بالایی ندارد و علاقه مندان به این رشته ورزشی میتوانند با هزینه ای در حدود 5 الی 8 تومن از این برنامه استفاده کنند که متعاقبا نرخها در فصول مختلف اعلام میشوند

لوکیشن های کول چپ و تنگه هلد که برای برگزاری تور راپ سوئئینگ مورد استفاده قرار میگیرند در جنوب استان لرستان و در مرز استان خوزستان میباشد و همانطور که میدانید منطقه ای گرمسیر بوده پس امکان برگزاری این تور در تمامی فصول میسر نیست و معمولا در ابتدای بهار ، پائییز و ابتدای زمستان امکان برگزاری این تور فراهم است .

سوالی که شاید در اکثر ذهن های علاقمندان به وجود بیاید این است که ایمنی این ورزش تا چه حد است ؟ قطعا برای مجموعه ما این امر بسیار یاتی و مهم است که ایمنی و امنیت تمامی مسافرانمان به صورت 100 درصد در تممامی سفر ها و برنامه های برگزاری توسط تیم شاپوری گشت فراهم شود ، بدین ترتیب برای اجرای همچین برنامه های مجموعه آژانس ما با همکاری یکی از تیم های فوق حرفه ای کوهنوردی که در استان مشغول به فعالیت است اقدام به برگزاری این تور میکند که تمامی مجوز های لازم را نیز از هیئت کوهنوردی و ورزش های هیجانی دارا میباشد . و همچنین تمامی تور های ما با بیمه مسافرتی و الخصوص این برنامه با بیمه مخصوص ورزشی برگزار میشود تا از تمامی جهات مسافرین عزیزمان با خیالی آسوده به این سفر هیجانی بیایند.

سوال داری؟

در صورت هر گونه ابهام و یا نیاز به توضیحات بیشتر با ما در ارتباط باشین.همکاران ما آماده پاسخ گویی هستند.

تماس